Proč se Jolla a Nokia spojí | neoficiální stanovisko MyJolla.cz (bude aktualizováno)

Respektive proč by se zase Finové měli dát dohromady. Důvod je prostý ..

Nokia = Jolla?

Jolla vytvořili bývalí zaměstnanci společnosti Nokia. Jolla probudila komunitu Nokia po celém světě. A překlenula období 2011 2016, kdy licenční značku Nokia vlastnil Microsoft. Jsem přesvědčen, že Nokia pomůže Jolle přežít a v zařízení Nokia C1 použije ne Android, ani Windows, ale další generaci MeeGo – Sailfish OS.

Symbian, N9 and MeeGo

Předtím, než se stala Jolla Jollou, Nokia World 2010 přinesl poslední telefon se Symbianem Nokia 808 PureView a informace o chystaném převzetí společnosti softwarovým. Stephen Elop  byl nasazen do vedení společnosti Nokia a musel provést radikální změnu orientace Windows Phone. Z úspěšné mise se vrátil zpět do Microsoftu, nicméně i on byl v Microsoftu skončil v červnu 2015. Za své nepopulární kroky si u komunity vysloužil přezdívku Trojský kůň.

Jak poznamenal Jiří Devát, mimo jiné bývalý generální ředitel české pobočky Microsoftu v letech 1999 – 2001, na své přednášce 25.11.2015 na FI MUNI, práce TOP manažera je zhodnocována kvartálními výsledky.

Po kvartálu se začíná tzv. s čistým stolem, a když jiri-devat-1.pngpochybíte tak se můžete se svým místem rozloučit, zkrátka jako ve vlastním byznysu za chyby tvrdě platíte.

Proč jsem zůstal věrný Nokii?

Povím Vám příběh o jednom klukovi, který měl v 15 letech sen stát se novinářem. Jakmile dostal první telefon s operačním systémem, začal psát blog. Díky blogu se dostal do redakce portálu S60.cz v roce 2007. Po první zkušenosti z S60.cz pokračoval až od září 2008 na Nokiaforum.cz. Jakmile poté v prosinci 2008 dostal od ježíška Nokia N85, mohl se naplno věnovat své činnosti v Nokiaforum.cz (by Nokia Corporation). Slibně nastartovaný portál pak 03.01.2010 pohltila MyNokia.cz, a tak se stal i jejím redaktorem – nástupce S60.cz.

V únoru roku 2013 jako formální vůdce Symbianového křídla opustil MN.cz a stal se redaktorem portálu SvětMicrosoftu.cz, po akvizici Microsoftu 3. září roku 2013 předal otěže portálu novému šéfredaktorovi a portál opustil.

Myšlenka portálu MyJolla.cz byla založena na ocenění finských produktů a ideí. Spolu s Danielem Barnetem a Vladimírem Hachem za pomoci Jana Garaje představil 21.října 2013 finální verzi komunitního blogu MyJolla.cz.

A co dál?

S radostí Vám (předčasně) představuji The Suomi Blog.

Dejte nám prosím palec na Facebooku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s